Bu içerik 8 yıl önce eklendi.
Bu sebeple içerik güncelliğini yitirmiş olabilir.

(Bundan 2 yıl kadar önce klasikleşmiş süper kahraman imajını tiye almak amaçlı oluşturduğum bir karakter bu. Çağdaş Temel‘e katkılarından dolayı teşekkürler.)

Yaman Özsoylu 17,5 yaşında sıradan bir lise öğrencisiydi. Babası AbdurrahMan ve annesi LeMan’ın durumu yüzünden okul çıkışlarında bir kola fabrikasında part time çalışmaktaydı.

Bir gün yine okul çıkışında fabrikaya gitti. Patronu anahatarı ona verip “İşin bitince tükanı kitle lan, unutma.” diye tembih etti. Yaman etrafı süpürürken süpürgesi kırıldı ve etrafta yeni bir süpürge aramaya başladı. Kapalı bir odaya girdiğinde süpürge bulamasa da bir şişe kola bulmuştu. (Kola fabrikasında bir şişe kola bulmak?)

Yaman çok susadığını farketti ve açıp koladan bir yudum içti. Ne de olsa kimse bir şişe kolanın içilmesini farketmez diye düşündü. Tam o sırada kolanın altındak 000000001 kabartmasını gördü. Bu bir zamanların meşhur 1 numaralı şişesi olmalı diye düşündü. Korktu, işten kovulmamak için kolanın üstüne biraz su doldurup kapağını kapadı ve yerine koydu. Sanki hiç içilmemiş gibi duruyordu.

Aceleyle çıktı, eve koştu. Aşırı baş ağırısı ve mide bulantısı ile o gece uyuyamadı. İşten kovulmamak için hiç kimseye bir şey söyleyemedi. Sabaha turp gibi olduğunu görünce içtiği antibiyotikler işe yaradı sandı. Ama bir süre sonra farketti ki içtiği kola ona doğa üstü güçler kazandırmıştı. Tabi ki bu güçlerle platonik aşkı AsuMan’a hava atacaktı; ama her şeyden önce o artık bir süper kahramandı. İlk olarak kendine bir isim bulmalıydı. Nüfus cüzdanını çıkartıp “Adı: Yaman” ve “Doğum Yeri: Adıyaman” kısımlarını görünce karar verdi; ismi AdıyaMan olmalıydı. Ama bir süper kahramanın olmazsa olmaz bir şeyi daha vardı; kıyafeti. Hemen kendin dar bir tayt buldu; zira dar taytsız süper kahraman ketçapsız makarna gibiydi onun için. Evdeki eski perdelerden de pembe bir pelerin yaptı kendine.

En önemlisi AdıyaMan en önemli rakibiyle savaşmalıydı; insanların tertemiz düşleri ile beslenen bir kötü adam; DüşMan…

Kötülerin kalbindeki korku, İstanbul’un yeni koruyucusu, ailenizin süper kahramanı…
AdıyaMan…

KınıX

This article has 8 comments

 1. KınıX

  Olm tek olmuyor, bir iki kişi el atsa süper gider bu hikaye aslında. :D

 2. KınıX

  Okudum, güzel olmuş da bize devamı lazım olm.
  Giriş senaryosunu ben de yazdım. Bize 2.bölüm lazım? :D

 3. Anonymous

  ya neden pembe pelerin.kırmızı veya kırmızı – siyah olsa daha güzel olurdu.kolanın rengi sonuçta:P

 4. KınıX

  Ya ben bu karakteri düşünürken şu alışılmış süper kahraman imajlarıyla dalga geçmeyi amaçlamıştım. O yüzden öyle seçtim sanırım, cıvık pembe hatta. :P

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.