Bu içerik 8 yıl önce eklendi.
Bu sebeple içerik güncelliğini yitirmiş olabilir.

Çok sıkı bir anime izleyicisi olmasam da izlediğim animeler arasında gerçekten çok etkilendiğim ve hala aklımdan çıkmayan bir kaç anime oldu. Pokemon, Ay Savaşçısı, Tsubasa gibi efsanelerden bahsetmiyorum bile. Bu efsaneleşmiş animeler dışında izlediğim son 10 yıl içinde çıkmış olan 4 animeden bahsedeceğim size. Gerçekten izlerken çok etkilendiğim, hala etkisinde olduğum ve size de tavsiye ettiğim animeleri sıralayacağım size. Kısa açıklamalar, kaç bölüm olduğu, türü ve jeneriğini de ekleyeceğim ki izleyip izlemeyeceğiniz konusundaki kararsızlığınızı bir nebze bile olsa azaltabileyim. :)

4- Lovely Complex:(26 bölüm/2008/komedi-dram)

1.70 boyundaki Risa ve 1.56 boyundaki Otani’nin hikayesi… Risa çevresndeki kızlara göre oldukça uzunken (ki bu Japon kızları için hoş bir özellik değilmiş sanırım) Otani ise yerden bitme denecek bir boya sahip. Ve tahmin ettiğiniz gibi bir aşk hikayesi bu; Risa ile Otani arasındaki sürtüşmeler ve tartışmalar tüm okulun eğlence kaynağıydı. Ama bu sürtüşmeler zamanla farklı şeylere dönüştüve Risa, Otani’den hoşlanmaya başladı. Garip bir ilerleyişi var ama bu aşk hikayesinin. Ayrıca jeneriğindeki müziğin de sözleri gerçekten çok hoşuma giderdi benim. (Türkçe Altyazılı Jenerik İçin Tıklayın)

3- Elfen Lied:(13 bölüm/2004/aksiyon-dram)

Her sahnesinde kollardan bacaklardan fışkıran kanlarla dolu bir anime. Fazlasıyla şiddet içeren ve çizim açısından değerlendirildiğinde çok da iyi olmayan bir anime. Ama konusu oldukça sıradışı. Üzerinde özel deneyler yapılan Nyu, görünmeyen ve 2 metreye kadar uzayan 8 kola (vekötr) sahiptir. Labaratuvardan kaçtıktan sonra hafızasını yitiren Nyu, yıllar önce ailesini öldürdüğü çocuğa aşık olur. Ama ne kötü olduğunu ne yeteneğini hatırlamıyordur. Tabi bu sırada devlet de onu tekrar ele geçirmeye çabalıyordu. Konusu okumakla anlaşılabilecek bir şey değil aslında, ama oldukça sürükleyici. (Bu da Jeneriği, Latince)

2-Code Geass:(50 bölüm/2006-2007/aksiyon)

Büyük Britanya İmparatorluğu, Japonya’ya savaş açmıştır. İnsanlar yeni silahları olan Knightmare Frame’lerle savaşmaktaydılar. Bu taşıt-robot karışımı silahla Japonya’yı ele geçiren Britanya, Japonya’nın adını Bölge 11 olarak değiştirmiştir.

Lelouch tesadüfen geçtiği yolda gördüğü bir kazaya bakarken Geass isimli yeteneğe sahip olur. Bu yetenek sayesinde insanlar, Lelouch’un onlardan istediği her şeyi yapıyordu. Lelouch bu güç ile Büyük Britanya İmparatoruluğunu yok etmeye karar verir. Ama işler tahmin ettiği gibi gitmeyecektir.

Bu anlattığım hikaye daha ilginç hale geliyor, ama bunu anlatırsam spoiler vermiş olurum. :) O yüzden izleyip görün bence. (Jenerik)

1- Death Note:(37 bölüm/2006/aksiyon)

Ölüm meleklerinin sahip olduğu ve üzerlerine kimin ismi yazılırsa yazılsın, o kişinin ölmesine sebep olan bir defter bu Death Note. Bir gün Ryuk isimli bir ölüm meleğinin canı sıkılır ve Death Note’unu dünyaya fırlatır. Light Yagami o defteri bulur ve kısa sürede mantığını çözer. Bu defterle dünyayı daha yaşanır bir yer kılmayı amaç edinir kendine. Ama bunu yaparken bir yandan cinayet işlediğini pek önemsemeden kendini bu göreve kaptırır ve kendi gözünde kendini tanrılaştırmaya başlar. L isimli dedektif ise (bu animeyi en izlenir kalan karakter) Light’ı yakalamaya çalışır.

Bu animeye başlarken “1 bölüm izleyeyim, uyurum zaten saat gece 11 olmuş.” diye başladım. Artık nasıl kaptırdıysam oda arkadaşımın beni öğle yemeğine zorla götürmesi ile anca kalkabildim başından. Ama izleyecekseniz tek bir uyarı yapmak istiyorum: 25.bölümden sonra bırakmayın. İzlemeye devam edin. Bu uyarıyı yaptığım herkes garipsiyor ama 25.bölümde çoğu izleyen soğuyor animeden bir anda, sadece bir saniyede hatta. :) Haksız da sayılmazlar. Ama emin olun bırakmazsanız pişman olmazsanız. (Bu da jeneriğimiz)

KınıX

This article has 6 comments

 1. Anonim

  En İyi Anime Naruto Sanıyordum Death Note u İzleyene Kadar :D Ama Az Bölüm Varmış

 2. KınıX

  Naruto’yu ben pek sevmemiştim ya. :D
  Death Note’u gerçekten tek geçerim ama, efsanevi bir anime :D

 3. sezer

  Narutoo bee ne deathi ne bilmem nesi naruto gibi şey yok abi ya: d

 4. sezer

  harbi acaip çok etkliendim naruto animesinden …
  günde 50 bölüm izlerdm yaz tatilinde inanmiorsnz belki :D geceleri sabahlari hiç uymazdm sabah 9 da gece 6.5 da birakir camda oturur insanlari izLerdm …=

 5. Anonim

  Ne? Deathnote a böyle demen hakarettir :D Adamlar ödül aldı. Ben de Bu Adminin sayesinde başladım Deathnote a Admini yolda görsem başlattığı için elini öpücem O derece yani :D Bu arada Code Geass Da süper

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.