Bu içerik 9 yıl önce eklendi.
Bu sebeple içerik güncelliğini yitirmiş olabilir.

Windows uzun süredir duyurmuştu; korsan Win7 kullanıcılarının sistemlerini bloke edecek bir güncelleştirme üzerinde çalışılıyordu. Ama bu güncelleştirme o kadar gecikti ki bir ara “Acaba Bill amca bizi mi kandırdı?” diye düşünmedim değil.

Ama şu sıralar Windows 7 Premium, Professional ve Ultimate sürümlerinde bu güncelleştirme hazır. “Lan! Benim Windows korsan, ne halt yiyeceğim?” diyorsanız ufak bir öneri: Güncelleştirmelerinizi otomatik yerine manuele alın ve kodu KB971033 olan bir güncelleştirmeyi sakın elle yüklemeyin. Ben bu işlerden anlamam kardeşim derseniz komple kapatın otomatik güncelleştirmeleri. Çok da eksikliğini hissetmezsiniz sanırım.

Peki bu güncelleştirme ne yapıyor, ne yapmıyor? Bir kere orjinal bir sistem kullanıyorsanız gelip sessizce sisteminizin korsan olup olmadığını tarayıp gidiyor. Peki ya korsansa? İlk yaptığı şey wallpaperinizi değiştirmek; kapkara bir arka plan resmi üzerinde orjinal Windows 7 kullanmanızı isteyecek sizden. Ve belirli aralıklarda (tahminen 10 dakika) sisteminizin orjinal olmadığını hatırlatan uyarılar verecek. Media Player gibi orjinal windows eklentilerinin kullanılmamasını da işin içine katınca oldukça çekilmez bir durum olacak.

Kısacası sisteminiz orjinalse korkmayın; ama korsan Windows7 kullanıyorsanız güncelleştirmelerinize dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Ekleme: Elinizde bulunan herhangi bir Windows7 kurulum DVD’si ile format atıp güncelleştirmeleri kapattığınızda sorun çözülmektedir. Fakat formatsız bir çözüm yolu henüz bulunamadı ne yazık ki.

KınıX

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.