Bu içerik 6 yıl önce eklendi.
Bu sebeple içerik güncelliğini yitirmiş olabilir.

Oldukça taze bir dizi daha, henüz 3.bölümü yeni yayınlandı. Ve ilgi çekici bu diziyi sizinle paylaşmak, belki de takip ettiğiniz dizilere yenisini katmak istiyorum.

Birbirini tanımayan 16 kişi. 500 bin dolarlık ödül. Tek yapmaları gereken Sibirya’nın ormanlarla kaplı bir kısmında kışı geçirmek. Kış bittiğinde pes etmemiş kaç kişi kalmışsa 500 bin dolarlık ödülü aralarında paylaşacaklardı.

Oylama yok, kural yok. İlk yardım ya da başka bir destek birimi yok. Desteğe ihtiyacı olan, barınakların ilerisindeki çizgiyi geçip kırmızı düğmeye basarak bir helikopter çağırabilir. Ama çizgiyi geçmek demek; pes ettiğini ve oyunu bıraktığını kabul etmek demek.

Kısacası Survivor benzeri bir reality showu konu alıyor bu dizi. Fakat işlerin kontrolden çıkması ve bulundukları bölgede ortaya çıkan gizemli şeyler bu diziyi biraz daha heyecanlı bir hale getiriyor.

Dizinin tamamı bir reality show gibi çekilmiş. Olayların arasındaki kısa röpörtajlar, kameramanların sürekli yarışmacıları takip etmesi… Bunun aslında bir diziden çok reality showmuş gibi görünmesi aslında diziye daha çok renk katan etmenlerden birisi bence. Ayrıca karakterler de çok güzel geçilmiş bence. Hepsi birbirinden o kadar zıt ki, her türlü görüş ve düşüncenin birbiriyle savaşını görebiliyorsunuz. Karakterler hakkında bilgi vermeyi planlıyordum ama sanırım dizi içinde kendiniz yavaş yavaş keşfetseniz daha eğlenceli olabilir.

Ben bu yazıyı yazarken 3.bölümü yeni izlemiş, 4.bölümü sabırsızlıkla bekliyordum. Şimdiden güzel bir dizi çıkacak gibi duruyor. Erkenden yakalayın derim ben.

İyi seyirler.

 

KınıX

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.