Bu içerik 8 yıl önce eklendi.
Bu sebeple içerik güncelliğini yitirmiş olabilir.

Şu ana kadar çıkmış olan en güzel vampir oyunu olarak sayılabilecek bir oyun bu oyun. RPG ile FPS’nin çok güzel bir karışımı. Ama bu oyunu oynarken araştırdım da bir tam çözüm yazısı dışında oyun hakkında hiçbir Türkçe kaynak yok. Sırf bu yüzden kolları sıvadım ve ufak bir rehber hazırlamaya karar verdim. Ama bu bir tam çözüm yazısı değil, sadece neyin ne olduğunu kısaca özetleyen bir yazı olacak.

Ayrıca aklınızda kalan soruları yorum olarak yollarsanız her zaman cevaplayabilirim.

Yavaştan başlayalım. Anlatımımda erkek karakter seçtiğinizi düşünerek anlatacağım her şeyi. Çünkü ben de erkek karakterle bitirdim bu oyunu. Ayrıca kız karakter seçmek pek mantıklı değil, çünkü oyun daha çok erkek vampir düşünülerek yapıldığı için kız karakter seçtiğinizde lezbiyen bir vampiriniz olabilir.

Başlayayım. Önce bilmeyenler için oyunun nasıl başladığını özetleyeyim. Taş gibi bir hatun bizi vampire çeviriyor oyun başlar başlamaz. Ve vampirlerin dünyasındaki kurallara göre prensin bilgisi dahilinde olmadan bir insanı vampire çevirmek yasak olduğundan bizi vampire çeviren hatunu idam ediyorlar. Tam bizi de öldüreceklerken birisi isyan ediyor, bu adil değil falan diye bağırıyor ve prens affediyor bizi ama bir süre onun için çalışmamız şartıyla.

Yani oyunu bir vampirin gözünden oynayacağız; zaten bu oyunu farklı kılan en önemli özellik de bu sanırım. Ama gerçekçi bir vampir oyunu bu. Her önünüze gelenin kanının tadına bakamazsınız, insanlar sizin vampir olduğunuzu anlarsa sonunuz pek hayırlı olmaz. Yani özetle; insanlara çaktırmadan vampir yaşamınızı sürdürürken bir yandan da size verilen görevleri yerine getirmeye çalışacağınız bir oyun bu.

Oyun başlarken ilk yaptığınız şey hangi vampir ırkı ile oynayacağınızı seçmek olacak. Dikkatli bir seçim yapın, seçtiğiniz ırkı oyun boyunca değiştiremeyeceksiniz çünkü. Peki bu ırkların ne farkı var derseniz aşağıda yazacağım ırkların farklarını. Hepsinin bazı yetenekleri gelişmişken bazı yetenekleri geri kalmış. Ayrıca büyü yetenekleri her vampir için farklı.

Irkların özelliklerini ayrı ayrı saymadan önce ortak olarak vampirlerin tamamından bahsetmek istiyorum. Ve bu yazıyı yazarken oyunun geçtiği dünyayı genel olarak düşüneceğim, bu sebeple oyunda adı geçen ama sizin görmeyeceğiniz bir kaç şeyden de bahsetmiş olacağım.

Vampirlerin genel zayıflıklarını sıralamak gerekirse:

 • Kan dışındaki hiç bir gıda maddesini sindiremezler.
 • Güneş ışığı ve ateş en kısa ölüm yoludur vampirler için.
 • Haç, kutsal su tarzı inançlar sadece batıldır. Hiçbirisi vampirlere zarar vermez.
 • Kalbe saplanan tahta kazık bir vampiri öldürmez ama geçici süreliğine felç geçirmesine sebep olabilir.
 • Sarımsakla bir sıkıntıları yok. Ne kokusu, ne de temasta bulunmak vampirlere zarar vermez.

Konu ırklara gelmeden önce her ırkta ortak olan bir şeylere değinmek istiyorum. Her ırkın 4 büyüsü var. Bu büyüler ırktan ırka değişse de her ırkta bulunan çok önemli bir büyü var. Blood Buff isimli bu büyü sayesinde geçici süreliğine tüm yetenekleriniz 5 seviye yükseliyor. Bu sayede açamayacağınız kapıları açabiliyorsunuz mesela. Ama şunu unutmayın; her kullandığınız büyü kan seviyenizi düşürür. Diğer büyüleri her ırkın altında açıklayacağım.

Kan seviyesi demişken; 2 farklı kan seviyeniz var. Soldaki kan seviyesi sizin vücudunuzda dolaşan kanı temsil ediyor. O biterse ölüyorsunuz. Sağdaki ise besin olarak aldığınız kanı. O sizin büyüler yapmanızı sağlayan ve yaralandığınızda kendi kendinizi tedavi edişinizi hızlandırmaya yarayan bir seviye. Ne kadar yüksek olursa o kadar hızlı iyileşirsiniz. Ayrıca sakın bu seviyeyi 0a yaklaştırmayın. Kana susayan bir vampir hayvani iç güdülerle önüne gelen ilk canlıya saldırabilir ki toplum içinde birisinin kanını emmeniz pek hoş karşılanmaz.

Şimdi vampir ırklarından bahsedeyim kısaca:

Brujah: İradesiz vampir türü. Kan seviyeniz yarının altına düştüğünde bile kana susayıp etrafa saldırabilir bu ırkın vampirleri. İnsanlarla muhabbet etmeyi pek sevmezler, bu yüzden diyalog konusunda çok şey beklemeyin bu ırktan. Bu ırkın tek öne çıkan özelliği silah kullanma yeteneği ve güçleridir.

Büyüleri:
-Celerity: Kısa süreliğine zamanı yavaşlatır. (Ya da siz hızlandığınız için öyle geliyor size)
-Potance: Düşmanın dikkatini dağıttığı için atakları daha az hasar verir size.
-Presence: Bir çeşit hipnotize gibi bir şey(miş). Ben hiç kullanmayı beceremedim bunu.

Gangrel: Brujah’lardan daha asosyal, insan içine çıkmaktan bile çekinen bir ırk. Güçlü, kuvvetli ve acıya dayanıklılardır. En önemli özelliklerinden birisi de kana susadıklarında diğer ırklara göre daha mantıklı düşünebilmeleri. Yani ileride daha kuytuda bir insan varsa ona koşmak yerine sokağın ortasındaki adamı sırımıyor mesela. Ama bunun dışında neredeyse tüm davranışları hayvansal içgüdülerle yapılmaktadır.

Büyüleri:
-Animalism: Yakın saldırı gücünüzü arttırır.
-Fortitude: Savunmanızı güçlendirip daha az hasar almanızı sağlar.
-Protean: Blood Buff dururken bence hiç bir işlevi olmayan büyü. Gereksiz.

Malkavian: Kafasında bir kaç çift tahtası eksik olan vampir ırkı. Gerçekten deliler, mecazi bir delilikten bahsetmiyorum. Ama bu deliliği çoğu zaman avantaj olarak kullanabiliyorlar. Bu ırkla oyunu oynamak daha eğlenceli olabilir çünkü TV ya da tabelalarla bile muhabbet edebiliyor ve emin olun oldukça komik cümleler geçebiliyor bu muhabbetlerde. Ekran başında siz gülmekten yarılıyorsunuz da onun konuştuğu karakterler yarılmaz mı? Onlar da eğleniyor, bu sebeple diyalog gerektiren görevlerde Malkavian’ın başarısız olması çok düşük ihtimaldir. Ama diyaloglara güvenip seçmeyin, çünkü oyunda sadece diyaloglarla pek bir şey başramazsınız.

Büyüleri:
-Auspex: Auraları görmenizi sağlar. Yani daha Türkçesi; duvarın arkasındaki insan ve vampirleri saçtıkları enerji sayesinde bir süreliğine görebilirsiniz.
-Dementetion: Farklı saldırı seçenekleri sunan büyü.
-Obfuscate: Oyundaki belki de en önemli büyü; görünmezlik.

Nosferatu: Vampir dünyasının ucubeleri.Derisi ve yüzü bir insana ait değil de sanki bir hayvana aitmiş gibi durduğu için sokakta yürürken bile insanları korkutabilir. Bu da durduk yere humanity seviyenizi düşürebilir. Lağımlarda yaşamaya adapte olmuştur vücutları. Fare ile beslendiklerinde 2 kat daha fazla doyarlar diğer ırklara göre. Ayrıca Appearance (dış görünüş) özelliğiniz hep 0’da kalır. Asla yükseltemezsiniz.

Büyüleri:
-Animalizm: Yakın saldırı gücünüzü arttırır.
-Obfuscate: Oyundaki belki de en önemli büyü; görünmezlik.
-Potance: Düşmanın dikkatini dağıttığı için atakları daha az hasar verir size.

Toreador: Bunlar da vampir dünyasının ressam ve şairleri. Sanatçı ruhlu, insanların düyası ile iç içe geçmişlerdir. Vampir ırkları arasındaki en insani olan, insanlar arasında en kolay yaşayan ırktır. Humanity’leri diğer ırklara göre 2 kat daha fazla yükselebilir görevlerde. Şahsen benim favori ırkımdır kendileri. En azından humanity derdiniz çok fazla olmuyor.

Büyüleri:
-Auspex: Auraları görmenizi sağlar. Yani daha Türkçesi; duvarın arkasındaki insan ve vampirleri saçtıkları enerji sayesinde bir süreliğine görebilirsiniz.
-Celerity: Kısa süreliğine zamanı yavaşlatır. (Ya da siz hızlandığınız için öyle geliyor size)
-Presence: Bir çeşit hipnotize gibi bir şey(miş). Ben hiç kullanmayı beceremedim bunu.

Tremere: Büyücü vampirler. Fiziksel güçleri 4.seviyeden öteye geçmediği için sorun olabiliyor ama bu açığı büyü ile kapatabiliyorsunuz. Ayrıca vampir dünyasında ‘Elit Vampirler’ diye bir şey varsa sanırım bu ırktan oluşuyordur.

Büyüleri:
-Auspex: Auraları görmenizi sağlar. Yani daha Türkçesi; duvarın arkasındaki insan ve vampirleri saçtıkları enerji sayesinde bir süreliğine görebilirsiniz.
-Dominate: Bu da çeşit hipnotize gibi bir şey. Bunu da hiç kullanmayı beceremedim ben.
-Thaumaturgy: Tam olarak ne işe yaradığını anlamasam da baya güçlü bir büyü olduğunu söyleyebilirim. Bu ırkla oynarsanız çok zor olmaz sanırım çözmeniz.

Ventrue: Kraliyet soyundan gelen vampirlerdir. Burunları havadadır sürekli. Fare ya da evsiz dilencileri beğenmedikleri için beslenmezler bunlarla. Bir şekilde beslendirtebilirseniz bile hemen kusarlar.

Büyüleri:
-Fortitude: Savunmanızı güçlendirip daha az hasar almanızı sağlar.
-Presence: Bir çeşit hipnotize gibi bir şey(miş). Ben hiç kullanmayı beceremedim bunu.
-Dominate: Bu da çeşit hipnotize gibi bir şey. Bunu da hiç kullanmayı beceremedim ben.

Irklar bu kadar. Karakterinizi oluşturdunuz, şimdi özellikleri geliştirmeye geldi sıra. Aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekrandaki şeylerin anlamını iyi öğrenin bence, çünkü oyun boyunca başarılı olduğunuz her görevde kazandığınız puanlarla özelliklerinizi geliştireceksiniz. Hangi özelliğinizi geliştirmek istediğinizi bilmek için hangi özelliğin ne olduğunu bilmelisiniz sanırım. Şimdi aşağıdaki tabloyu güzelce açıklayayım.

Humanity kelimesi ırkları anlatırken de geçmişti, ilk onunla başlayayım. Bu sizin ne kadar iyi insan dünyasına adapte olduğunuzu gösterir. Bu seviye düşerse kana susadığınızda kendinizi dizginlemeniz zorlaşır ayrıca insanlar sizden korkup kaçamya başlar. Hatta bir süre sonra peşinizden meşale ile vampir avcıları bile koşmaya başlayabilir.

Humanity’nin hemen sağında 5 tane maske ya da yüz benzeri resim var. Bunlar Masquerade kanunlarını temsil ediyor. Yani kanunlardan herhangibirine 5 kere karşı gelirseniz idam edilirsiniz. Her karşı gelişinizde bir çizik atılır. Ve bazı görevlerde prense hizmet ettiğiniz için bir çiziğiniz silinebilir. Dikkat edin, 5 çizgi olduğunda idamdan kurtuluş şansınız olmuyor.
Peki şu Masquerade kuralları nelerdir diyorsanız en önemlileriniz söyleyeyim:
-Herhangi bir insanı prensin bilgisi olmadan vampire dönüşütürmek. (zaten oyunda böyle bir seçenek olmadığı için sizi etkilemiyor bu)
-Toplum içerisinde beslenmek ve vampirlerin varlığına dair delil oluşturmak.
-Bir insanı (düşmanlar hariç) beslenirken öldürmek.
-İnsanların dikkatini çekebilecek büyüleri toplum içerisinde kullanmak.

Bunlardan sakındığınız sürece sorun olmaz. Ama kana susadığınızda karakterinizin gözü bunları görmez, dikkat edin.

Şimdi alttaki seçeneklere gelelim. Temel olarak hepsini alt alta yazayım:
-Strength: Yakın saldırılardaki gücünüz.
-Dexterity: Sessiz sedasız insanlara yaklaşabilmeniz ve maymuncukla kapıları açabilme yeteneğiniz.
-Stamina: Ne kadar fazla olursa o kadar dayanıklı olursunuz saldırılara karşı.
-Charisma: İkna edebilme yeteneğiniz.
-Manipilation: Karşıdaki kişiyi kandırabilme gücünüz. Kısacası yalancılık seviyesi. :P
-Appereance: Dış görünüş. İkna ediciliğinizi etkileyen bir özellik.
-Perception: Algılama hızı ve gücü. Uzak menzilli silahlar için önemli bu özellik.
-Intelligence: Zeka. Karşıdaki kişinin zaaflarını falan bularak daha verimli diyaloglar kurmaya yarar. İkna edicilik ve yıldırıcılık için önemlidir.
-Wits: Tam olarak ne olduğunu anlamasam da savunmaya etkisi olduğunu söyleyebilirim.
-Brawl: Yakın mesafeli dövüşler için önemli bir özellik.
-Dodge: Yakın mesafeli dövüşlerde savunmayı etkileyen bir özellik.
-Intimidaiton: Karşıdaki kişinin gözünü korkutma ya da bir şeyden vaz geçirmenize yarayan özelliğiniz.
-Subterfuge: Bu da ikna gücünü etkileyen bir özellik.
-Firearms: Hala ne işe yaradığını çözemedim. Ama hiç eksikliğini hissetmediğim bir özellik oldu valla.
-Melee: Yakın saldırı gücünüz.
-Security: Bilgisayar hacklemek ya da maymuncukla kapıyı açmak tarzı işlerdeki başarınızı etkileyen özellik.
-Stealth: Sinsice bir yerlere girip ses çıkarmadan işinizi halledip kolayca çıkmanızı sağlayan özellik. Gizlilik gibi yani.
-Computer: Bilgisayar hack yeteneği.
-Finacne: Vampir de olsanız silah için para şart. Bu da para kazanma yeteneğiniz.
-Investigation: Gözlem gücünüz.
-Scholarship: Çevrenizdekilerle ilişki kurabilme yeteneğiniz.

Ve alttaki 3 grup da ırkınıza ait özel büyüleri temsil ediyor.

Bu saydığım özellikleri yükselttiğinizde sağ taraftaki özellikleriniz değişecek. Onları saymayacağım, zaten bir İngilizce sözlükle anlaşılabilir hepsi. Soldaki özelliklerin değişimine göre sağdaki seviyeler değişecek ve bu da yeteneklerinizi etkileyecektir.

Evet bu kısmı da bitirirdik. Yazıyı bitirmeden önce önemli karakterlere de değinmek istiyorum.

Prince: Bizim bulunduğumuz domainin yöneticisi. En fazla 1,45 bilemedin 1,50 boyundadır. Yerden bitme boyuyla kim bunu prens seçtiyse ne düşündüğünü merak ediyorum. Kendisi çok uyuz bir tiptir ayruca, ama sonuçta size hayatınızı bağışladığı için saygı duymak şart. Asıl adı Sebastian LaCroix.

Jack: Oyunun en başında bize vampirliği öğreten deneyimli vampir. Kafa adamdır. Oyunda bir çok yerde yardımı dokunuyor. Ama özellikle oyunun sonunda bu karakterin aslında ne kadar önemli olduğunu anlaşılıyor.


Jeanette:
Vampir dünyasının sex bombası. Özellikle 7.0 patchı yüklendiğinde tam bir taş oluyor bu hatun. Onun dışında çocuksu kişiliği ile bir süre muhattapımız olacak. Bize yazan ilk hatun. :P

Teressa: Jeanette’nin ablası. Daha otoriter birisi ve Santa Monica’daki barın sahibi. Belirli görevler verecek bize bir kaç şey için.  Ve oldukça da bilgilendirici birisi, diyaloglarını dikkatli okuyun bence.

Nines Rodriguez:  Bize sık yardımı dokunan, Downtown’da tanışacağız bu şahsıyetle. Karizmatik adamdır. Prensin otoritesine karşı çıkan Anarchs isimli grubun lideridir. Ayrıca 2 kere hayatınızı kurtaracak bu, iyi geçinin yani. :P

Mercurio: Oyunun başlarında kaşı gözü dağılmış halde bulduğumuz, ilk bilgi kaynağımız. İlerleyen zamanlarda bize silah da satacak bu eleman. Prens adına çalışan birisi.

Heather Poe: Oyunun bir bölümünde hastanede karşılaşıyoruz bu karakterle. Yaralı olduğunu görüp acıyıp kanımızdan içiriyoruz kendini iyi hissetsin diye. Sonra ortadan kayboluyoruz ama aradan biraz süre geçince bizi buluyor Heater ve sen benim kahramanımsın. Ben sana aşık oldum falan diyor. Annesi ve babası ölmüş ve hayatı tam bir trajediymiş. Ama bizle tanıştıktan sonra bir yaşama amacı olmuş öyle diyor. Kız peşimizi bıraksın diye vampirim seni öldürürüm falan desek bile ‘Ne olduğun umrumda değil, seviyorum seni.’ falan diyor. Hatta öyle bir aşk ki bu param yok deseniz üniversite harcını çıkartıp çat diye size veriyor. Susadım diyince ‘Al iç kanımı yiğidim’ diye boynunu uzatıyor falan.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Oyundaki karakter sayısı çok fazla ama bunlar en önemlileri sanırım. Benden bu kadar. Oyunu oynarken aklınıza takılan şeyler olursa cevaplamaya çalışırım. Ayrıca bilgilerimde yanlışlık varsa yorumda belirtirseniz hemen düzeltebilirim.

İyi oyunlar, iyi eğlenceler. :)

KınıX

This article has 43 comments

 1. Anonymous

  Prince LaCroix'i nereden bulabilirim. Görev var onu bulmamı söylüyor :D

 2. KınıX

  Downtown'da taksinin karşısındaki binada. Oradaki güvenlikle konuşursan sana asansörü açıyor, asansörü binip üst kata çıkınca bulabilirsin. :D

 3. yavuzhan

  ben asansörle cıkıp prensle konustum ama o bi görev verdi ondan sonra ne yapacagımı bulamadım..yardım edermisin..=?

 4. KınıX

  Yanlış hatırlamıyorsam orada prens sana bir görev veriyordu ama ondan önce daha önceden kalma görevlerini bitirmen lazım. Aşağıda saydıklarımdan yapmadığın varsa önce bunları yap:

  Birisi Elizabeth diye deli bir vampir var, aynı şehirdeki terkedilmiş hastanede yaşıyor (taksinin karşısındaki tellerle çevrili bina). Onun yanına gidip ondan belirli nesneler alıp prense götüreceksin. (Bu zorunlu bir görev değil, canını çok sıkarsa öldür Elizabeth’i gitsin :P pek mühim değil yapmasan da)

  Diğer görev ise Maximillian ismindeki gözlüklü bir vampiri bulmak. Bunun evi de o şehir içinde, koridorları labirent gibi bir evdi. Onu bulman lazım. (niye bulman gerektiğini hatırlamıyorum ama bulunca öğrenirsin zaten :D )

  Bunları bitirince yeni görevler alacaksın. Prensin verdiği görevi daha sonraki bölümlerde yapacaksın.
  Ama ben bu oyunu oynayalı 1 yıl oldu :) yanlış hatırlıyor olabilirim. Yine de sen benim bu dediğim görevlere bi göz at önce.

 5. sdasd

  oyunda konusmaların gectiğini söylüyorsunuz. nasıl oluyor bu? yani kendimiz mi konusmaları yönetiyoruz yoksa karakterin kendisi bölümlere göre mi konuşuyor. kurallardan bahsetmişsiniz.. biz onlara bu oyunda nasıl dikkat edicez?

 6. KınıX

  Konuştuğunuz kişiye ve yapmaya çalıştığınız göreve göre değişiyor diyaloglar.
  Ve karşıdaki kişi size bir şey söylediğinde sizin ona vereceğiniz cevabı seçme şansınız var. Verdiğiniz cevaplara göre oyun şekilleniyor zaten. Yani siz yönetiyorsunuz diyalogları. :)

  O kurallar aslında tek bir şeyi amaç alıyor. İnsanların sizin vampir olduğunu anlamaması lazım. Buna dikkat etmeniz yetiyor oyun içinde. Diğer insanların yanında vampir olduğunuzu belli edecek hiç bir şey yapmamalısınız.

 7. sdasd

  hımm. bir de ben oyunu çoktan yükledim ama aktivasyon kodu istiyor onuda bulamıyorum normalde yüklediğim sitenin adresi falan olur diye biliyorum ama öyle değil. baştan yüklemem gerekicek sanırım

 8. KınıX

  Bilmiyorum, o yüklediğin yere göre değişir sanırım :) crack falan gerekebilir bazen.

 9. Anonim

  Oyunda Takılırsanız Tam Çözumlere Bakın. Yine Yapamazsanız Sorun. Ben 1 Kez Bile Sormadan Oyunu Bitirdim Çünkü. İsterseniz Save Dosyası Vereyim Başka Yerde Bulamazsınız Benim Yaptığım Save Dosyası Bu Ve Piyasada Bloodlines In Save Dosyası Yok.

 10. Anonim

  Tavsiye:Oyunun 3 Tane Son Var 2 Si Ölüm Tavsiyem Nines İn Tarafında Olun. Ama Prensi Ve Bir Kadını Öldürmemiz Gerekiyor Kadını Öldürürken Canım Çıktı. Prensi Öldürürken Az Daha Ben Ölüyordum :D
  Tavsiye 2: Sakın Tabutu Açmayın Prensi Yaraladıktan Sonra Anahtarı Prense Verin Sonra Gidin.

 11. KınıX

  Bence save dosyası biraz kolaycılık oluyor :) zevki çıkmaz be :P

  Üç sonu da yaşayın bence :) kaydedin, her ihtimali deneyin orada.
  Ve arkadaşın da dediği gibi pes etmeyin, deneyin; bir şekilde geçiyorsunuz :)

 12. Anonim

  Sadece Korkunç Bölumu Geçsinler Diye Verecektim Orayı Yaparken Altımızı Kaçırıyoruz Çunku :D O Duyguyu Başkalarının Yaşamasını İstemem :D Zira Hayalet Bize Yol Gösteriyor Kafamıza Avize,Asansör Gibi Minimum Bütün Herşey Düşüyor :D Cidden Asansorden ve Avizeden Kurtulmak Kolay Ama Havada Uçuşan ‘Tava’ Biraz Garip :D

 13. Anonim

  Evet Bi Oteldi Hatta Bekçinin Evinden Anahtar Alınıyordu. Kanalizasyondan Gidiyorduk Oraya Görev Kolye Almaktı Yanlış Hatırlamıyorsam

 14. Drkn

  Beyler benim sorunum warhouse görevini bitirdikden sonra taksiye binip downtowna gitmem gerekiyormuş. Kasabadaki heryeri dolaştım ama taksiye dair birşey bulamadım yardım edicek varmı ?

 15. KınıX

  Eğer Nosferatu ile oynuyorsan taksi olmayabiliyor sanırım. Ya da bazı türlerde olmuyor sanırım.

  Lağım yoluyla gitmeyi dene, lağıma in; orada bir büyük harita bulup onun aracılığı ile gidebilirsin.

 16. Drkn

  Yalnışlkla oyunun başında Nosferatu seçmiştim şimdi değiştirip baştan başlamayı deniycem yardımın için sağol :)

 17. KınıX

  Değiştirmen gerekmiyor aslında; dediğim gibi taksi yerine lağımı kullanman yeterli olurdu. :D

  Ama senin bileceğin, hangisi kolayına geliyorsa. :D

 18. Drkn

  Zaten değiştirmek için bahane arıyordum. :D İznin olursa bir şey daha sormak istiyorum ; Bu Malkavian Malikanesine gittiğimiz bölümde malikaneye taksiyle gitmem gerekiyor galiba ama taksiden gidemiyorum buna da lağımdan gitmek gibi bir seçenek var mı ?

 19. KınıX

  Yanlış hatırlamıyorsam taksiyle gidilen her yere lağımdan da gidiliyordu.

  Ama bazı ırklar lağımdan yolculuk yapamıyor, bazıları da taksiyle yapamıyor. :D

  Malkavian görevini alman lazım önce ama, o görevi almadan hiç bir şekilde gidemiyorsun oraya. Görevi almana rağmen takside görünmüyorsa bu seçenek, Niles’i bul, onla konuş bir şeyler söyler sanırım.

  Çok kesin şeyler söyleyemiyorum. 1 senedir oyunu hiç oynamadım :) ama hatırladığım kadarıyla bunları denersen sorun çözülür gibi :D

 20. Drkn

  Niles la konuştum oda bana bir görev verdi taksiylede lahımlada gidemiyorum :D

 21. Drkn

  Simdi aklıma geldide O malkavian görevi Elizabethan Görevi değil dimi Eğer öyleyse ben yalnış görevi aldım :(

 22. KınıX

  Yok Elizabeth görevi için hastaneye gidiyordun sanırım.

  Sıralar çok mühim değil, elinde hangi görev varsa onu yapmaya çalış. Sıralar değişebiliyor oynama biçiminegöre. :D

 23. Anonim

  Taxi Yanlis Hatirlamiyorsam Bar İn Karsininda Ama Yinede Taxiyi Goremiyorsan Daha Buradaki İsin Bitmemis Demektir.

 24. selman

  oyunda benim problemim bazı yetenekleri yükseltemiyor olmam security başta geliyor o olmayınca kapıları açmak imkansız

 25. KınıX

  Bazı karakterlerin bazı özellikleri yükselmiyordu sanırım. Ama security her karakterin yükseliyordu diye hatırlıyorum.

 26. selman

  Benim problemimde bu ya oyunu daha önce de oynamıştım aynı karakteri seçmiştim yine hiç bir problem yoktu acaba oyunu türkçeleştirdim ondan olabilir mi çünkü bende kan anahtarı da (blood poof) işe yaramıyor.

 27. KınıX

  Belki de dediğin gibi Türkçeleştirirken bazı dosyaları bozmuş olabilir yama. İmkanın varsa orjinale çevirmeye çalış bence.

 28. selman

  Teşekkürler dostum vakit ayırdığın için orjinale çeviremem ama tekrar yükleyebilirim

 29. sugar

  ya bu aktivasyon kodunu nasıl haledicez bilgisi olan varmı acayapa Product Activation! Please enter the Activation Code for this product. You can find this on the download page. yazıyor lütfen yardım edin arıyorum arıyorum bulamıyorum çıldırcam ! : (

 30. Anonim

  Firearms Vuruşları arttırıyor. Yukarıdaki anlatımda ne olduğunu anlamadığını yazmışsında :)

 31. unknown

  ya bende diyaloglarda benim yazılarım çok değişik görünüyor nedeni ne olabilir?

 32. ataberk

  oyuna yeni başlıcam sırf sizin konunuz sayesin de :)

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.